Raja: Vil øke støtten til Islamsk Råd
21.03.2010 Vararepresentant på Stortinget, Abid Raja, vil styrke Islamsk Råd i Norge. - Vi trenger et sterkt Råd som har kapasitet og mulighet til å gjøre noe med jødehatet, sier Raja.

Raja tar til orde for flere ressurser til Islamsk Råd.
Foto: Venstre

"Hat" har vært tema på et av Rajas mange dialogmøter.
Foto: Frode Fjeldstad
Les VG (2009): Dialogmøte om hat
Tidoble støtten
Nå vil Venstre-politikeren øke statsstøtten til Islamsk Råd for å gi rådet bedre muligheter til å følge bedre med på hva som rører seg i muslimske miljøer. I dag har rådet bare en ansatt, en generalsekretær, som holder oversikten over telefoner, post, skolebesøk, media og mer.
- Det sier seg selv at en person ikke kan håndtere dette. Den rødgrønne regjeringen burde tidoble støtten til Islamsk råd, mener Raja.
Får støtte
Forstander Anne Sender i Det Mosaiske Trossamfund støtter forslaget.
- Jeg har ment det lenge, at det må være en god investering for AS Norge å få et oppegående, representativt, sterkt og kompetent Islamsk Råd Norge. Det tror jeg alle ville være tjent med, sier hun til Vårt Land.
Sentrale nyheter
Lokale nyheter




