Vardø AP svikter Vardø.

09.02.2010 Ordføreren i Vardø, Rolf E. Mortensen må da være den beste ordføreren Vadsø noen gang har hatt. Dette fordi han nå anbefaler at dialysetilbudet, som vardøværingene har kjempet innbitt for, blir lagt til Vadsø.


-Her har dialysepasienter kjempet en lang kamp, og det sammen med Mortensen, for å få dette tilbudte til Vardø. Men nå snur Vardøordføreren, og anbefaler at Vadsø får et slikt tilbud, på bekostning av Vardø. Det må da være tidenes svik, sier Tore Solstad, Venstres bystyremedlem i Vardø.

-I tillegg har Vardø Arbeiderpart v/Thor Robertsen tatt til ordet for en ny pendlerrute mellom Vardø og Vadsø, som også skal frakte varer. Et slikt tilbud med varetransport, vil undergrave driften til private aktører, som har satset på-, og driver varetransport i området, sier Solstad.

-Jeg er sjokkert over Vardø Arbeiderparti, og fatter ikke at de på denne måten svikter sin egen kommune, og næringsliv på denne måten. Man må da kunne forvente at ens egen ordfører kjemper for kommunen sin, og ikke imot, avslutter bystyrerepresentanten til Vardø Venstre.


Bli medlem Gi ditt bidrag Diskuter på liberal.no
Trine SG på Facebook


Fylkesnyheter
27.11.2011 • Finnmark
Skremmende av Helse Nord
19.09.2011 • Finnmark
Godt resultat for Finnmark Venstre
29.08.2011 • Finnmark
Fallitterklæring fra Helse Finnmark
24.08.2011 • Finnmark
Venstres kandidater
Venstres Hovedorganisasjon | Møllergt. 16 | 0179 Oslo | Telefon 22 40 43 50 | Telefaks 22 40 43 51 | venstre@venstre.no
Redaktør: Nettredaksjon | Personvernpolicy | Organisasjonsnummer: 971 278 390 | Kontonummer: 7874.05.60092