Trist at kulturkutt går ut over unge
24.08.2010 - Det er trist at Fana kulturkontors vellykkede samarbeid med AKKS nå må avsluttes av økonimiske grunner. Dette er et eksempel på en aktivitet som kunne vært reddet om byrådet hadde ført en mer avsvarlig økonomiske politikk, sier gruppeleder for Venstre i bystyret, Hans-Carl Tveit.

- Fana kulturkontors samarbeid med AKKS burde være et eksempel til etterfølgelse for andre kulturkontor istedet for å bli lagt ned, fortsetter Tveit.
- Selv med dette kuttet i storbymidlene ville dette prosjektet vært mulig å redde med kommunale midler dersom byrådet feks. ikke hadde halvert eiendomsskatten. Her ser vi nok et eksempel på hvem som må betale prisen for dette uansvarlige grepet, fortsetter Tveit.

- Jeg vil på neste møte i komitè for idrett, kultur og næring ta opp denne saken og be byrådet finne penger til å videreføre Fana kulturkontors samarbeid med AKKS, lover Tveit.
Fylkesnyheter




