Grorud Venstre er bekymret over kvaliteten i bydelens store basebarnehager
03.12.2010 Pressemelding: Grorud Venstre er bekymret over kvaliteten i de store basebarnehagene i Bydel Grorud. Ved et dykk i bydelens postjournal og samtaler med foreldre fra de ulike barnehagene har Grorud Venstre undersøkt hvordan bydelens basebarnehager drives.

Grorud Venstre har vært kritisk til bydelens storsatsning på gigantbarnehager og mener at bydelens barnehagepolitikk har vært feilslått.
- De store barnehagene har ikke vært noen suksess for bydelen. Bemanningen er for lav og basebarnehagene har utvidet barnegruppene langt utover det som er vanlig i tilsvarende barnehager, sier Jon Julius Sandal.
Sandal er ikke fornøyd med hvordan foreldres klager er blitt avvist av bydelsadministrasjonen.
- Det bydelen ikke har tatt hensyn til er at barnehagenes foreldreutvalg faktisk har en lovpålagt rett til å påpeke overfor eier og melde ifra til tilsynsmyndigheten dersom barnehagen ikke drives innenfor de rammene som gis av gjeldende lover og forskrifter, sier Jon Julius Sandal.
Se sak i Akers Avis Groruddalen.
Fylkesnyheter




