Gledelig snuoperasjon for familien Navrud
17.07.2010 Venstre-leder Trine Skei Grande gleder seg over regjeringens snuoperasjon. - Svært gledelig for familien, men vi må samtidig huske at denne historien er et resultat av regjeringens innstramming i innvandringspolitikken.

- Først og fremst er det bra at Jens Stoltenberg nå varsler en regelendring, sier Skei Grande.
Foto: Daniel Rugaas
Bra med regelendring
- For det første er det bra at Jens Stoltenberg nå varsler en regelendring. Det er jeg kjempeglad for. Men det betyr ikke at han tar innover seg problemet med innvandringspolitikken. Dette kommer som et resultat av innstrammingen, UNE har bare fulgt regelverket da de viste henne ut, sier Trine Skei Grande til Dagbladet.no.
Skei Grande mener utkastelsen av den 28 år gamle kvinnen viser hvordan innstrammingen i politikken får praktiske konsekvenser.
Se også: TV2: – Alle vil ha Laila i Norge bortsett fra Ap

- Man kan ikke ha et utelukkende fokus på innstramming, mener Elvestuen.
Foto: Caroline Roka
- Denne saken er en uheldig konsekvens av regjeringens usammenhengende innstramming av innvandring og asylpolitikken. Når en kun har fokus på å stramme inn og at færrest mulig skal få opphold, rammer det også de som er produktive deltagere og lever godt integrerte liv, sier nestleder i Venstre Ola Elvestuen.
Les også: - Laila Navrud bør få bli!
Arkiv
- 15.12.2011 Arbeiderpartiet må stå fast ved klimaforliket
- 05.12.2011 Elvestuen om Venstres arbeids - og sosialpolitikk i Stortinget
- 29.11.2011 Live fra kl. 12 00: Landsstyre og leders tale
- 25.11.2011 Forusetter at forsvarministeren følger opp
- 09.11.2011 Oslo: Byrådet med revidert budsjettforslag
- 07.11.2011 Finansdepartementet vil bryte klimaavtale
- 24.10.2011 Venstre inn i byråd i Oslo
- 08.10.2011 Venstres miljøpris til Bernt Nilsen og Folkeaksjonen mot giftutslipp i Bøkfjorden
- 08.10.2011 - Vi takker for tilliten
- 06.10.2011 Vil ha kraftig satsing på kunnskap og verdiskaping
- 28.09.2011 Oslo: Budsjett 2012: Vil prioritere kollektivtrafikk, frivillighet og skole
- 27.09.2011 Oslo: Klart for blågrønt byråd i Oslo
- 14.09.2011 Oslo: Takk for tilliten




