Venstrefolk i protestmarsj i Hardanger
14.08.2010 Flere hundre mennesker møtte opp til protestmarsj og appell mot de planlagte monstermastene i Hardanger idag. Her kan du se bilder og video fra turen.
Om lag 700 aksjonister skapte nytt håp for motstanderne av de forhatte planene om master i Hardanger lørdag.
Blant de fremmøtte var både ledelsen i Venstre, fylkesledere, ordførere, lokalpolitikere og andre tilreisende Venstrefolk representert. Nestleder Ola Elvestuen var en av flere som holdt appell.

Ola Elvestuen
Foto: Rebekka Borsch
– Det er her og nå kampen begynner, denne krigen skal vi vinne, sa nestleder Ola Elvestuen i Venstre til vill applaus fra aksjonistene som etter fire timers gange tok pause på Selesete for å lytte til appeller og kulturelle innslag.
– Jeg ser en optimisme her i dag som ikke fantes tidligere i sommer. Dere har gjort noe helt unikt, og det må dere være stolte av, sa Elvestuen i appellen.
Se innslag: TV2Nyhetene fra protestmarsjen med bl.a. ordfører Mona Hellesnes.
Se bilder fra marsjen

Nestleder Ola Elvestuen, Ulvik-ordfører Mona Hellesnes og fylkesleder i Oslo Toril Berge i protestmarsj.
Foto: Rebekka Borsch

Rebekka Borsch (Buskerud) og Torill Berge (Oslo).
Foto: Rebekka Borsch

På bildet ser du bl.a. Rebekka Borsch, Helge Solum- Larsen, Toril Berge, Mona Hellesnes, Ola Elvestuen Gunn Berit Gjerde og Rolf Nesheim.
Foto: R. Borsch

Mona Hellesnes (Ulvik), Per A. Torbjørnsen (Stavanger) og Helge Solum-Larsen (nestleder).
Foto: Rebekka Borsch
Arkiv
- 17.01.2012 Kunnskap trumfer alt
- 17.01.2012 Klimaforliket: 4 år med tapte muligheter
- 11.01.2012 Vil ha tiltak for å få flere lærere
- 10.01.2012 - Riktig å se på personvern som en menneskerett
- 08.01.2012 Charles Kennedy besøker Venstre på Stortinget
- 06.01.2012 En sosial og radikal liberalisme
- 02.01.2012 Vil ha Venstre i regjering
- 24.12.2011 God jul og godt nyttår fra Venstre
- 16.12.2011 Liberalismen er radikal
- 13.12.2011 Svært bekymret for lærerflukten fra norsk skole
- 13.12.2011 Vil ha stemmerett for 16-åringer
- 12.12.2011 Må kutte i nasjonale utslipp
- 07.12.2011 Norge faller på klimaranking




