Landsmøtet 2007

Landsmøtet 2007

Landsmøtet i Venstre

Venstres landsmøte 2007 ble arrangert helgen 13.-15. april på Radisson SAS Bryggen. Sentral- og landsstyremøte ble avholdt 12. april. Her finner du alt om møtet.

Aktuelt
Venstres logo 30.03.2007

Korte fakta om Venstre

Venstre er Norges eldste parti, og ble stiftet den 28. januar 1884. Venstre har ca 550 kommunestyrerepresentanter og to stortingsrepresentanter. Til kommunevalget i 2011 stiller Venstre til valg i 311 kommuner.

Lars Sponheim taler til landsmøtet 15.04.2007

Mange er klare for Venstres miljøvennlige framtidssamfunn

Venstres leder Lars Sponheim avluttet i dag Venstres landsmøte i Bergen med å starte Venstres lokalvalgkamp. Sponheim mente at landsmøtet var det beste på veldig mange år og slo fast at Venstre som parti er klare til å ta noen nye skritt: Til å etablere Venstre som en selvstendig kraft mot både det politiske høyre og det politiske Venstre som vil appelere til mange.

Odd Einar Dørum 15.04.2007

Videoer fra Venstres landsmøte

Venstre kan presentere noen videoglimt fra landsmøtet i Bergen. Se Dørums skoleappell, Sponheims EU-tvil eller Sponheims tanker om et møte med Nelson Mandela.

Kvassheim og Tenden 15.04.2007

Venstre i gang med klimaoffensiv

Venstres klimakampanje ble idag lansert under slagordet ”Fremtiden kan bli en ren fornøyelse - dersom vi handler nå”. - Målet er å mobilisere Venstrefolk lokalt og sentralt, og vise Venstre som det teknologioptimistisk og ledende og miljøpartiet i Norge. Kampanjen er en del av den dugnaden som trengs for å møte klimautfordringene, uttaler Venstres Gunnar Kvassheim.

Venstres Hovedorganisasjon | Møllergt. 16 | 0179 Oslo | Telefon 22 40 43 50 | Telefaks 22 40 43 51 | venstre@venstre.no
Redaktør: Nettredaksjon | Personvernpolicy | Organisasjonsnummer: 971 278 390 | Kontonummer: 7874.05.60092