Gode resultater for Venstre TV og radioLiberal
18.05.2007 – Rogaland Venstres satsing på nett TV og nettradio er en suksess! Det sier Tore Nilsen, organsatorisk nestleder i Rogaland Venstre. – Etter to måneder er seertallene for vårt nett TV over all forventning, sier han.

Foto: Tore Nilsen
– Tatt i betraktning at dette ikke er en underholdningskanal, men dreier seg om lokale og regionale politiske saker, er dette svært gode tall, legger Tore Nilsen til. – Vi forsøker å være aktuelle og ta opp de viktigste sakene, sett med Venstres øyne. Samtidig ønsker vi å presentere dem på en profesjonell måte.
Til nå er det lagt ut over 30 innslag. Det tilsvarer et innslag annenhver dag. Innholdet varierer fra lokale saker fra enkelte kommuner til regionale saker eller nasjonale saker der politikere fra Rogaland Venstre har en viktig rolle.
Den teknologiske utviklingen er også en demokratisk utvikling. Ved at lyd og video enkelt kan produseres på en vanlig datamaskin, og distribueres over f.eks. internett, kan stadig større grupper ta i bruk slike virkemidler for å presentere sine meninger og sitt syn på ulike saker. Det fremmer en demokratisk utvikling der ulike synspunkter faktisk kan nå fram til dem det gjelder.
Rogaland Venstres nett TV finner du på våre nettsider her > eller ved å gå til YouTube her >>

Foto: Tore Nilsen
radioLiberal er tilgjengelig fra egen nettside som du finner her >> eller via iTunes Store ved å følge denne lenken her >>
Innslagene fra Venstres landsmøte finner du her >>
Lokale nyheter




