Ingunn jobber for tiden i familiebedriften OM Bakken bygg AS, og er opptatt av å utvikle næringslivet i Fron. Som utdannet adjunkt har hun også en fot innen skolesektoren.
I tillegg er Bakken odelsjente, og har et brennende engasjement for fjellet og naturen, da helst med hest.
Bakken er fast bestemt på å være grunneieres talperson når det kommer til forvaltning av utmarksresurser på fjellet.
Ingunn Bakken tar ombudsrollen på alvor, og derfor er det greit å ta kontakt med Ingunn om det er saker i kommunen du mener hun og Venstre burde ta en nærmere titt på.
Første møte for Ingunn blir allerede i neste uke der neste års budsjett skal diskuteres og påvirkning for viktige politiske saker og retning vil bli fremmet av Ingunn.