Vestland Venstre si liste til fylkestingsvalet 2023

På nominasjonsmøtet 19. november 2022 vart Vestland Venstre si liste til fylkestingsvalet 2023 vald.
På topp av lista foran 70 andre engasjerte Venstrefolk frå heile fylket, står Åsta Årøen frå Bergen, som er Venstre sin fylkesordførarkandidat.

Vallista

  1. Åsta Årøen, Bergen
  2. Jacob Nødseth, Kinn
  3. Marius Hellan Hindenes, Unge Venstre/Alver
  4. Camilla Elen Berg Larsen, Stord
  5. Atle Hamar, Sunnfjord
  6. Torstein Tvinnereim, Stryn
  7. Astrid Knutsen Hårstad, Bergen
  8. Jens Håkon Birkeland, Voss/Unge Venstre
  9. Helle Frogner, Stad
  10. Bram Timmermans, Bjørnafjorden
  11. Guro Svenkerud Fresvik, Ullensvang
  12. Bjørn Magne Hufthammer, Austevoll
  13. Sigrid Svartefoss, Sogndal
  14. Kent Are K. Petterson, Kvinnherad
  15. Thea Moen Flølo, Bergen
  16. Hilmar Eliasson, Kinn
  17. Knut Røneid, Luster
  18. Vanja Espeland, Bømlo
  19. Tom Hiis Bergh, Bergen
  20. Remi Lønøy, Øygarden
  21. Henriette Schau Johansen, Voss/UV
  22. Erling Birkeland, Bergen
  23. Amalie Fuglum, Bergen/UV
  24. Svein Arne Torvanger, Bremanger
  25. Anne-Marie Øvrevik, Kvam
  26. Ole Martini, Bergen
  27. Arne Osland, Fjaler
  28. Saima Akhtar, Bergen
  29. Kristian Notland Harnes, Bjørnefjorden
  30. Astrid Irene Hoffart, Stryn
  31. Håkon Frode Særsten, Stord
  32. Bjarte Gangeskar, Gloppen
  33. Trond Mjøs, Aurland
  34. Vigdis Tonning, Sunnfjord
  35. Sandhya Karlsen Holene, Luster
  36. Ingrid Nergaard Fjeldstad, Bergen
  37. Terje Horvei, Aurland
  38. Reidun Marie Bjelland, Austevoll
  39. Aslak Nyhammer, Gulen
  40. Marit Helen Leirheim, Askøy
  41. Jon Frogner, Stad
  42. Miriam Louise Seim, Bergen
  43. Lisbeth Skjulhaug, Lærdal
  44. Astrid Kjenes, Austrheim
  45. Ragnhild Handeland, Kvinnherad
  46. Bjørn Tore Sund, Osterøy
  47. Agnes H. Bernes, Alver
  48. Arnt Henning Blom, Askvoll
  49. Astrid Dale, Bjørnafjorden
  50. Agnar Høysæter, Kvam
  51. Elisabeth Norman Leversund, Kinn
  52. Bernhard Nerland, Sveio
  53. Nina Oterhals, Øygarden
  54. Klaus Iversen, Kinn
  55. Gunn-Vivian Eide, Bergen
  56. Torstein Hatlevik, Tysnes
  57. Ingrid Sponheim, Ulvik
  58. Alf Strand, Masfjorden
  59. Brith Ediassen, Øygarden
  60. Arvid Birkeland, Voss
  61. Ruth Vihovde Strand, Sveio
  62. Heine Johansen, Bergen
  63. Maria C. Knagenhjelm, Sogndal
  64. Idar Reistad, Samnanger
  65. Janne Alsaker, Stryn
  66. Morten Holmberg, Vik
  67. Jostein Grane, Askvoll
  68. Kjersti Ingolvsdotter Vevatne, Osterøy
  69. Arild Raftevoll, Askøy
  70. Kari Østervold Toft, Øygarden
  71. Geir Kjell Andersland, Bergen


Topp tre på fylkestingslista, frå venstre: 2. kandidat Jacob Nødseth, fylkesordførarkandidat Åsta Årøen
og 3. kandidat Marius Hellan Hindenes (Foto: Vestland Venstre)