Dette er Venstre nye ledelse

Trine Skei Grande (leder), Helge Solum Larsen (1. nestleder) og Ola Elvestuen (2. nestleder) utgjør Venstres ledelse etter landsmøtet 2010.

Helge Solum Larsen, Trine Skei Grande og Ola Elvestuen
Helge Solum Larsen, Trine Skei Grande og Ola Elvestuen
Foto: Hulda Tronstad

Det ble ikke gjort noen endringer i valgkomiteens innstilling til ny ledelse.

>> Les: Valgkomiteens presentasjon til LM 2010 (pdf).
>> Les: Trine Skei Grande skal lede Venstre.

Nestlederne Solum Larsen og Elvestuen
Helge Solum Larsen er valgt som 1. nestleder. Han har mange års erfaring som folkevalgt i Stavanger bystyre, er tidligere leder i Unge Venstre (1994 – 1997) og har tidligere bekledd forskjellig sentrale verv i Venstre.

– Solum Larsen er et politisk talent utenom det vanlige med et sterkt lokaldemokratisk engasjement som også har markert seg som en forkjemper for liberale rettigheter, en mer human og rettferdig asylpolitikk og bedre integreringspolitikk, sier valgkomiteens leder May Britt Vihovde.

Ola Elvestuen gies fornyet tillit som andre nestleder.
– Elvestuen har gjort en formidabel innsats som nestleder og har markert partiet i miljø- og byutviklingsspørsmål og dessuten frontet Venstres kamp for å gi rusavhengige et mer verdig liv, sier Vihovde.

Oversikt over Venstres nye ledelse
Leder: Trine Skei Grande (Oslo)
1. Nestleder: Helge Solum Larsen (Rogaland)
2. Nestleder: Ola Elvestuen (Oslo)

Sentralstyret: Medlemmer:
Guri Melbye (Sør-Trøndelag)
Mona Haugland Hellesnes (Hordaland)
Hans Antonsen (Aust-Agder)
Berit Woie Berg (Nordland)

Sentralstyret: Varamedlemmer:
1.vara: Lars Peder Nordbakken (Akershus)
2.vara: Ellen Kvalsund (Møre og Romsdal)
3.vara: Geir Rune Nyhus (Oppland)
4.vara: Tonje Løwer Gurholt (Telemark)

Direktevalgte landsstyremedlemmer:
Odd Einar Dørum (Oslo)
Eva Kvelland (Vest-Agder)
Alfred Bjørlo (Sogn og Fjordane)
Britt Fladmark Holta (Østfold)
Abid Q. Raja (Akershus)
Iselin Nybø (Rogaland)

Direktevalgte varalandsstyremedlemmer:
1. vara: Jonas Stein Eilertsen (Troms)
2. vara: Trine Noodt (Finnmark)
3. vara: Mikkel Dobloug (Oppland)
4. vara: Aina Dahl (Vestfold)
5. vara: Martin Løken (Hedmark)
6. vara: Ulla Nordgarden (Buskerud)