Gunhild Berge Stang på topp for Vestland Venstre

Topp tre Vestland Venstre fylkesvalet 2019 - Gunhild Berge Stang (midten), Geir Kjell Andersland og Agnes Hoshovde Bernes, Foto: Bård Mangerøy

Gunhild Berge Stang frå Fjaler vart samrøystes vald til toppkandidat for Vestland Venstre til fylkestingsvalet i 2019. Gunhild er i dag ordførar i Fjaler og gruppeleiar for Venstre i Sogn og Fjordane fylkesting.

**OBS! Denne artikkelen ble første gang publisert for 6 år siden.**

Gunhild får med seg Geir Kjell Andersland frå Bergen på andreplass. Ungdomskandidaten Agnes Hoshovde Bernes fekk tredjeplass og Alfred Bjørlo er kandidat nr fire.

Nominasjonsnemnda peika på at ho har solid erfaring som politikar lokalt og på fylkesnivå, og har hatt sentrale verv i Venstre.

 

Kontaktinformasjon:

Gunhild Berge Stang, mobil 976 53 785

Geir Kjell Andersland, mobil 414 18 980

Agnes Hoshovde Bernes, mobil 907 87 545

 

Fylkesliste 2019 for Vestland Venstre:

  1. Gunhild Berge Stang, Fjaler
  2. Geir Kjell Andersland, Bergen
  3. Agnes Hoshovde Bernes, Ungdomskandidat/Alver
  4. Alfred Bjørlo, Stad
  5. Tom Hiis Bergh, Bergen
  6. Elizabeth Toft Erichsen, Øygarden
  7. Astrid Hårstad Knutsen, Bergen
  8. Jan Henrik Nygård, Kinn
  9. Åsta Årøen, Bergen
  10. Torstein Tvinnereim, Stryn
  11. Ragnhild Handeland, Kvinnherad
  12. Jon Ove Lomheim, Luster
  13. Margunn Østrem, Voss
  14. Daniel Gangeskar, Kinn
  15. Nina Herland, Ullensvang
  16. Ingrid N. Fjeldstad, Bergen
  17. Vegard Løknes, Bergen
  18. Maria Knagenhjelm, Sogndal
  19. Astrid Dale, Bjørnafjorden
  20. Njål Eliasson, Kinn
  21. Grete Line Simonsen, Bergen
  22. Bjørn Tore Sund, Osterøy
  23. Terje Horvei, Aurland
  24. Marit Gjerstad, Bergen
  25. Rolf Nesheim, Alver
  26. Else Mundal, Sogndal
  27. Anton Engen, Bergen
  28. Marius Hellan Hindenes, Alver
  29. Judith Kapstad, Sunnfjord
  30. Galo Austegard, Bergen
  31. Kari Østervold Toft, Øygarden
  32. Odd Bovim, Kinn
  33. Kjersti Brevik Møller, Bergen
  34. Ronny Knutsen, Askøy
  35. Bjørn Arne Mjåseth, Askvoll
  36. Siri Kristoffersen Hamre, Bergen
  37. Jostein Osnes, Etne
  38. Kariann Myklebust Fagerli, Stad
  39. Jo Lerheim, Bergen
  40. Elin Seim, Voss
  41. Morten Holmberg, Vik i Sogn
  42. Idun Bortne, Bergen
  43. Astrid Larsen, Stord
  44. Elias Slåtten, Sunnfjord
  45. Lene Hatlem Søvik, Bergen
  46. Tove Kristin Sleire Tistel, Masfjorden
  47. Marianne Øren, Lærdal
  48. Njaal Neckelmann, Bergen
  49. Merethe Jentoft, Askøy
  50. Kåre Jarl Langeland, Bremanger
  51. August Simonsen, Bergen
  52. Bjørn Magne Hufthammer, Austevoll
  53. Ingebjørg Flyum Bjørlo, Stad
  54. Marius Solberg, Bergen
  55. Ingrid Nisamjan, Kvam
  56. Åge Avedal, Sunnfjord
  57. Harald Queseth, Bergen
  58. Vanja Espeland, Bømlo
  59. Bjarte Gangeskar, Gloppen
  60. Gard Aasmund Skulstad Johanson, Bergen
  61. Brith Ediassen, Øygarden
  62. Gunnar Osland, Askvoll
  63. Lars-Jacob Hove, Bergen
  64. Mona Haugland Hellesnes, Ulvik
  65. Klaus Iversen, Kinn
  66. Julie Andersland, Bergen
  67. Synnøve Handeland, Kvinnherad
  68. Vigdis Tonning, Sunnfjord
  69. Anne Kristin Villar Sundal, Stad
  70. Erlend Horn, Bergen
  71. Ingebjørg Winjum, Voss
**OBS! Denne artikkelen ble første gang publisert for 6 år siden.**