Resultater av bydelslagenes prøvenominasjoner

Vedtak av arbeidsprogram, Foto: Kjersti I. Vevatne

I perioden 30. august – 15. september gjennomførte alle Oslo Venstres bydelslag prøvenominasjoner. Samtlige lag har nå levert inn sine protokoller og resultatene er klare.

**OBS! Denne artikkelen ble første gang publisert for 6 år siden.**

Oslo Venstre har gjennomført prøvenominasjoner i alle bydelslag i Oslo. Bydelslagene hadde anledning til å velge selv hvor mange av de 19 plassene på Oslo Venstres stortingsliste de ønsket å nominere til, og om de ønsket å rangere kandidatene.

Samtlige lag har spilt inn Trine Skei Grande som Oslo Venstres 1. kandidat til stortingsvalget 2017. Samtlige lag har også spilt inn Ola Elvestuen som Oslo Venstres 2. kandidat.

Guri Melby har fått flest nominasjoner til 3. plass (12).

Espen Ophaug har fått flest nominasjoner til 4. plass (6), etterfulgt av Grunde Almeland, som har fått flest nominasjoner til 5. plass (3). Samtidig har Grunde Almeland fått flere nominasjoner til både 3., 4., 5. og 6. plass enn Espen Ophaug.

Til 6. plass har Toril Berge Flatabø fått flest nominasjoner (3).

Ingen av lagene har uttalt seg om øvrige forhold knyttet til stortingslisten.

Ta kontakt med Oslo Venstre ved ønske om å se utregninger.

Resultatene fra bydelslagene

Alna Venstre

  1. Trine Skei Grande
  2. Ola Elvestuen
  3. Guri Melby
  4. Christian Herzog
  5. Julia Anh Thu Ølmheim
  6. Aishah Ahmed
  7. Mona Grønlie Herzog
  8. Anne Bjerke
  9. Hans Kristian Voldstad
  10. Odd Einar Dørum
  11. Britt Inglingstad
  12. Toril Berge Flatabø
  13. Tina Shagufta Kornmo
  14. Kyrre Alvær

Verbalvedtak: Groruddalen hadde sist 3 kandidater på Stortingsvalglista, vi må minst ha så mange nå, det burde vel være 5 ut fra befolkningsmengden i området. Nominasjonskomiteen bør søke god spredning på kandidatene når det gjelder alder, etnisitet, bosted og bakgrunn. Erfaringen fra kommunevalget tilsier at en høy andel etablerte kandidater er en fordel. For Alnas del håper vi også at aktuelle toppkandidater kan drive valgkamp over hele byen.

 

Bjerke og Stovner Venstre

  1. Trine Skei Grande
  2. Ola Elvestuen
  3. Guri Melby
  4. Espen Ophaug
  5. Grunde Almeland
  6. Toril Berge Flatabø
  7. Hans Kristian Voldstad
  8. Naomi Ichihara Røkkum
  9. Christian Herzog
  10. Julianne Ferskaug
  11. Jarl W. Alnæs
  12. Amanda Schei
  13. Daniel Rugaas
  14. Britt Inglingstad
  15. Julia Anh Thu Ølmheim
  16. Haakon Riekeles
  17. Mona Grønlie Herzog
  18. Kjartan Almenning
  19. Sofie Høgestøl
  20. Marit Vea
  21. Kyrre Alvær
  22. Anne Bjerke
  23. Espen Langvik
  24. Anne Martein
  25. Odd Einar Dørum

 

Frogner Venstre

  1. Trine Skei Grande
  2. Ola Elvestuen
  3. Haakon Riekeles
  4. Guri Melby
  5. Hans Kristian Voldstad
  6. Espen Ophaug
  7. Grunde Almeland 5
  8. Tina Shagufta Kornmo
  9. Amanda Schei
  10. Espen Langvik
  11. Margrethe Geelmuyden
  12. Sofie Høgestøl
  13. Naomi Ichihara Røkkum
  14. Anders Bergsaker
  15. Marit Vea
  16. Hallstein Bjercke
  17. Mustafa Mohamed
  18. Anne Lise Bergenheim
  19. Kari Helene Partapouli
  20. Liv Irene Haug
  21. Anna Dåsnes
  22. Gudrun Jære Hoel
  23. Haavard Hågenrud
  24. Guro Svenkerud Fresvik
  25. Odd Einar Dørum

Gamle Oslo Venstre

  1. Trine Skei Grande
  2. Ola Elvestuen
  3. Guri Melby
  4. Espen Ophaug og Grunde Almeland (delt)
  5. Espen Ophaug og Grunde Almeland
  6. Amanda Schei og Naomi Ichihara Røkkum (delt)
  7. Amanda Schei og Naomi Ichihara Røkkum (delt)
  8. Leif Roberg
  9. Mona Grønlie Herzog og Haakon Riekeles (delt)
  10. Mona Grønlie Herzog og Haakon Riekeles (delt)
  11. Hans Kristian Voldstad
  12. Kari Helene Partapouli
  13. Bo Gleditsch
  14. Anne Sender
  15. Mostafa Mohamed
  16. Julia Anh Thu Ølmheim
  17. Mikal Kvamsdal
  18. Susanne Bondevik
  19. Sofie Høgestøl
  20. Julianne Ferskaug
  21. Kamile Gürsel
  22. Toril Berge Flatabø
  23. Anne Siri Koksrud Bekkelund
  24. Kristin Marken
  25. Odd Einar Dørum

Grorud Venstre

  1. Trine Skei Grande
  2. Ola Elvestuen
  3. Guri Melby
  4. Espen Ophaug
  5. Toril Berge Flatabø
  6. Odd Einar Dørum
  7. Tina Shagufta Kornmo
  8. Christian Herzog
  9. Hallstein Bjercke
  10. Kari Helene Partapuoli
  11. Anne Sender
  12. Marit Vea
  13. Julia Anh Thu Ølmheim

Grünerløkka

  1. Trine Skei Grande
  2. Ola Elvestuen
  3. Guri Melby
  4. Grunde Almeland
  5. Naomi Røkkum
  6. Espen Ophaug
  7. Sofie Høgestøl
  8. Jarl Alnæs
  9. Julia Ahn Thu Ølmheim
  10. Marit Vea
  11. Håvard Haagenrud
  12. Hallstein Bjercke
  13. Leif Roberg
  14. Amanda Schei
  15. Toril Berge Flatabø
  16. Tina Kornmo
  17. Anne Siri Koksrud
  18. Christian Herzog
  19. Espen Langvik

Tillegsvedtak:

Odd Einar Dørum bør nomineres på ankerposisjonen på stortingslisten.

 

Nordre Aker og Sagene Venstre

  1. Trine Skei Grande
  2. Ola Elvestuen
  3. Guri Melby
  4. Espen Ophaug
  5. Ingeborg Briseid Kraft

I tillegg har styrene i Nordre Aker og Sagene supplert prøvenominasjonslisten gjennom vedtak om oversending i prøvenominasjonsmøtet. Resten av listen kan du lese her.

 

Nordstrand Venstre

  1. Trine Skei Grande
  2. Ola Elvestuen
  3. Guri Melby
  4. Hallstein Bjercke
  5. Grunde Almeland
  6. Maral Houshmand
  7. Naomi Ichihara Røkkum
  8. Espen Ophaug
  9. Alvhild Hedstein
  10. Jarl W. Alnæs
  11. Julianne Ferskaug
  12. Sofie Høgstøl
  13. Haakon Riekeles
  14. Toril Berge Flatabø
  15. Amanda Schei
  16. Hans Kristian Voldstad
  17. Margrethe Geelmuyden
  18. Catrine F. Vold
  19. Odd Einar Dørum

 

St. Hanshaugen Venstre

  1. Trine Skei Grande
  2. Ola Elvestuen
  3. Guri Melby
  4. Hans Kristian Voldstad
  5. Amanda Schei
  6. Grunde Almeland
  7. Sofie Høgestøl
  8. Espen Ophaug
  9. Gudrun Jære Hoel
  10. Naomi Ichihara Røkkum
  11. Kari Helene Partapouli
  12. Odd Einar Dørum
  13. Toril Berge Flatabø
  14. Haakon Riekeles
  15. Tina Shagufta Kornmo
  16. Kjartan Almenning
  17. Ingeborg Briseid Kraft

 

Søndre Nordstrand Venstre

  1. Trine Skei Grande
  2. Ola Elvestuen
  3. Guri Melby
  4. Christian Herzog
  5. Toril Berge Flatabø
  6. Kyrre Alvær
  7. Ingeborg Briseid Kraft
  8. Alvhild Hedstein
  9. Anne Lise Bergenheim
  10. Bo Gleditsch
  11. Britt Inglingstad
  12. Christina Apuzzo
  13. Espen Ophaug
  14. Grethe Bøe-Waal
  15. Guro Fresvik
  16. Hallstein Bjercke
  17. Ingvill Elvestad Meltvedt
  18. Jarl W. Alnæs
  19. Kjartan Almenning
  20. Leif Roberg
  21. Naci Akkøk
  22. Margrethe Geelmuyden
  23. Marit Vea
  24. Mona Grønlie Herzog
  25. Odd Einar Dørum
  26. Terje Bjøro

 

Ullern Venstre

  1. Trine Skei Grande
  2. Ola Elvestuen
  3. Guri Melby
  4. Anne Lise Bergenheim
  5. Espen Ophaug
  6. Grunde Almeland
  7. Naomi Ichihara Røkkum
  8. Odd Einar Dørum
  9. Hans Kristian Voldstad
  10. Margrethe Geelmuyden
  11. Jon-Terje Bekken
  12. Gudrun Jære Hoel
  13. Kjartan Almenning
  14. Anne Sender
  15. Liv Irene Haug
  16. Amanda Schei
  17. Erik Borge Skei
  18. Ingvill Elvestad Meltvedt
  19. Håvard Haagenrud
  20. Haakon Riekeles

 

Vestre Aker Venstre

  1. Trine Skei Grande
  2. Ola Elvestuen
  3. Margrethe Geelmuyden
  4. Grunde Almeland
  5. Guri Melby
  6. Hans Kristian Voldstad
  7. Naomi Ichihara Røkkum
  8. Espen Ophaug
  9. Kari Helene Partapouli
  10. Naci Akkøk
  11. Liv Irene Haug
  12. Kyrre Alvær
  13. Grethe Bøe-Waal
  14. Daniel Rugaas
  15. Sofie Høgestøl
  16. Haakon Riekeles
  17. Anne Sender
  18. Terje Bjøro
  19. Gudrun Jære Hoel
  20. Leif Roberg
  21. Anne Lise Bergenheim
  22. Ole Kristian Sandvik
  23. Ingvill Elvestad Meltvedt
  24. Julia Anh Thu Ølmheim
  25. Odd Einar Dørum

 

Østensjø Venstre

  1. Trine Skei Grande
  2. Ola Elvestuen
  3. Grunde Almeland
  4. Guri Melby
  5. Espen Ophaug
  6. Torill Berge
  7. Hallstein Bjercke
  8. Britt Inglingstad
  9. Marit Vea
  10. Alvhild Hedstein

Alfabetisk:

Bergenheim, Anne Lise
Dørum, Odd Einar
Geelmuyden, Margrethe
Kornmo, Tina Shagufta
Mohamed, Mustafa
Sandvik, Ole Kristian
Schei, Amanda
Voldstad, Hans Kristian
Ølmheim, Julia Anh Thu

 

**OBS! Denne artikkelen ble første gang publisert for 6 år siden.**