Larvik Venstre ønsker videreføring av gang- og sykkelvei mellom Hem og Sandtra!

Karin Frøyd

Rådmannen foreslår å avslutte pågående reguleringsprosess for GS – vei Sandtra – Hem. Det er ikke Larvik Venstre enig i og i 2015 fikk vi prominent støtte av Abid Raja, da han kom på sykkelbesøk til Vestfold.

**OBS! Denne artikkelen ble første gang publisert for 5 år siden.**

Larvik Venstre har sendt inn et motforslag til utvalget “Eiendom og teknisk drift” som har møte i morgen og håper selvfølgelig på flertall!

Her er begrunnelsen og motforslaget fra vår representant i utvalget, Ingrid Strümke.

Begrunnelse:

I saksfremlegget vises det til manglende finansiering og manglende prioritering i fylkeskommunens nylig vedtatte investeringsplan for perioden 2020 – 2029.

Investeringsplanen er hvert eneste år gjenstand for evaluering og rullering. Det vil si at så snart reguleringsarbeidet er sluttført for angjeldende strekning (g/s), så kan Larvik kommune spille inn – søke – å få planen for g/s inn i investeringsplanen. Dersom kommunen nå avslutter reguleringsprosessen, vil vi ikke ha mulighet til å være med videre og komme i betraktning for midler fra fylkeskommunen. Vi kan ikke vente til 2029 med dette. Dette er ingen plan som skal ha gyldighet i 10 år. Den rulleres hvert år.

Finansieringen jeg foreslår er i tråd med rådmannens alternativer løsning.

 

Forslag:

1) Larvik kommune fortsetter pågående reguleringsprosess for GS-vei Sandtra – Hem, fv. 303 Tjøllingveien.

2) Kommunestyret bevilger kr. 1.800.000 i tillegg til kr. 1.200.000 avsatt i KST- 148/18 pkt. 3 for å kunne videreføre reguleringsprosessen for GS-vei Sandtra – Hem, fv. 303 Tjøllingveien. Tilleggsbevilgningen på kr. 1.800.000 dekkes over disposisjonsfondet og går til å dekke totalbudsjettet på kr. 2.400.000 samt buffer på 25% av totalbudsjettet, kr. 600.000.

 

**OBS! Denne artikkelen ble første gang publisert for 5 år siden.**