Folkevalgte

Oversikt over våre folkevalgte i Akershus

**OBS! Denne artikkelen ble første gang publisert for 16 år siden.**


Fylkestingsgruppa
Inge Solli (gruppeleder)
Heggev. 5b, 1481 Hagan
67 07 98 40/ 66 81 57 56/ 934 79 522
Inge@venstre.no

Roger Axelsson
Olstadmoen 20, 2040 Kløfta
63 98 10 92/ 917 23 150
roger@venstre.no

Vara:
1. Bjørn Schwensen
I.F. Gjerdrumsv. 2, 1396 Billingstad
66 84 67 49
bjorn_schwensen@hotmail.com

2. Per-Aage Pleym Christensen
Ospelia 25a, leil.74, 1481 Hagan
930 25 351
pleym@hotmail.com

3. Astrid Ramnefjell
Voll Terrasse 58, 1358 Jar
67 14 66 15/ 67 81 77 70/ 938 62 943
astrid.ramnefjell@baerum.kommune.no

4. Anne Line Gudbjørgsrud
Ullereng gård, Bøhlerveien, 2015 Leirsund
63 87 39 75 (p)/ 470 12 192
annelg@skedsmo.kommune.no

Fylkesutvalget

Vara (for Krf):
Inge Solli
Heggev. 5b, 1481 Hagan
67 07 98 40/ 66 81 57 56/ 934 79 522
Inge@venstre.no

Hovedutvalg for samferdsel og miljø
Inger Johanne Bjørnstad
Borgenveien 7c, 1410 Kolbotn
66 80 67 88 (p)/ 416 63 770 (m)/ 22 87 62 00 (a)
ibjor@broadpark.no

Vara:
1. Roger Axelsson
Olstadmoen 20, 2040 Kløfta
63 98 10 92/ 917 23 150
roger@venstre.no

2. Jan Halvor Harsem
Postboks 58, 1371 Asker
66 79 47 78 (p)/ 66 98 97 85 (a)/ 957 71 199 (m)
jaharsem@online.no

3. Åse Birgitte Skjærli
Høyev. 163, 2150 Årnes
918 20 615 (m)/ 63911000 (a)

aase.birgitte.skjaerli@nes-ak.kommune.no

Hovedutvalg for utdanning og kompetanse
Inge Solli (leder)
Heggev. 5b, 1481 Hagan
67 07 98 40 (p)/ 66 81 57 56 (a)/ 934 79 522 (m)
Inge@venstre.no

Vara:
1. Bjørn Schwensen
I.F. Gjerdrumsv. 2, 1396 Billingstad
66 84 67 49
bjorn_schwensen@hotmail.com

2. Berit Adriansen
c/o Andreas Sandqvist, Hegdehaugsv. 36 b, 0352 Oslo

414 62 584 (m)

berit_adriansen@hotmail.com

3. Per Aage Pleym Christensen
Ospelia 25a, leil. 74, 1481 Hagan
930 25 351
pleym@hotmail.com

Klagenemnda
Per Aage Pleym Christensen (Nittedal)
Ospelia 25a, leil. 74, 1481 Hagan
930 25 351
pleym@hotmail.com

Vara:
Anne Line Gudbjørgsrud (Skedsmo)
Ullereng gård, 2015 Leirsund
63 87 39 75 (p)/ 66 93 80 00 (a)/ 470 12 192
annelg@skedsmo.kommune.no

Styret for Akershus Energi AS og Akershus Kraft AS
Jonas M. Vevatne (Asker)
Åmotlia 11,1389 Heggedal
66 90 55 28 (p)/ 913 63 943
jv@cicero.uio.no

Vara:
Inge Solli
Heggev. 5b, 1481 Hagan
67 07 98 40/ 66 81 57 56/ 934 79 522
Inge@venstre.no

Fylkeslandbruksstyret
Åshild Randby (Ullensaker)
Randby, 2040 Kløfta
63 98 07 48 (p)/ 64 83 20 52 (a)
ashild.randby@gmail.com

Vara:
1. Jorunn Nakken (Ås)
Brattbakken 1, 1430 Ås
64 94 31 68/ 22 24 77 71
jorunn.nakken@ufd.dep.no

2. Stig Breistein (Vestby)
Løkkev. 18, 1555 Son
909 247 67
stig@venstre.no

3. Bjørn Krogsrud (Bærum)
Riskegrenda 6, 1352 Kolsås
67 13 25 97 (p)/ 22 19 92 00 (a)/ 415 34 351
krogsru@online.no

Eldrerådet
Eldfrid Hovden (Asker)
Grønsundåsen 60, 1394 Nesbru
66 84 93 90 (p)/ 901 63 417
eldfrid@c2i.net

Vara:
1. Senterpartiet v/Arne Ellingsberg

2. Jan Henrik Eriksen (Bærum)
Bankvn. 10A, 1362 Hosle
67 14 37 92 (p)

Oslofjordens friluftsråd og Oslo og omland friluftsråd
Anniken Holtnæs
Lindtruppbakken 10A, 1440 Drøbak
917 59 006
anniken.holtnes@venstre.no

Vara:
1. Jan Henrik Eriksen (Bærum)
Bankvn. 10A, 1362 Hosle
67 14 37 92 (p)

2. Senterpartiet v/ Ivar Ormstad

3. Wilhelm Berge dy (Nesodden)
Flaskebekkveien 47, 1450 Nesoddtangen
66 91 98 52 (p)/ 928 24 811
berge@venstre.no

Fylkesskattenemnda
Olav Kårevik (Oppegård)
Edv. Griegsv. 15, 1410 Kolbotn
66 80 54 52 (p)/ 452 99 601(m)/ 66 82 02 88/ 452 99 600 (a)
olav@rogd.no

Styret for pensjonskassen
Jan M. Vevatne (Asker)
Ringvn. 4,1386 Asker
66 78 94 97(p)/ 977 78 560/ 22 40 24 12 (a)
janv@venstre.no

Fylkesmøtet i Kommunenes Sentralforbund
Inge Solli
Heggev. 5b, 1481 Hagan
67 07 98 40/ 66 81 57 56/ 934 79 522
Inge@venstre.no

Kommunenes Sentralforbunds landsting
1. vara:
Inge Solli
Heggev. 5b, 1481 Hagan
67 07 98 40/ 66 81 57 56/ 934 79 522
Inge@venstre.no

Årsmøtet/representantskapet for Akershus fylkesmuseum
Olav Kårevik (Oppegård)
Edv. Griegsv. 15, 1410 Kolbotn
66 80 54 52 (p)/ 452 99 601/ 66 82 02 88/ 452 99 600 (a)
olav@rogd.no

Samarbeidsutvalget for Oslo og Akershus
1. vara:
Inge Solli
Heggev. 5b, 1481 Hagan
67 07 98 40/ 66 81 57 56/ 934 79 522
Inge@venstre.no

Styret for næringsfondet
Vara:
Inge Solli
Heggev. 5b, 1481 Hagan
67 07 98 40/ 66 81 57 56/ 934 79 522
Inge@venstre.no

Tilvekstkorridoren Oslo – Stockholm Nordiske triangelet
Vara til styringsgruppen:
Roger Axelsson
Olstadmoen 20, 2040 Kløfta
63 98 10 92/ 917 23 150
roger@venstre.no

Kommunestyrerepresentanter
med varaer i Akershus

Asker
* Asker Venstres hjemmeside

Ingvild Tautra Vevatne (varaordfører)
Ringvn. 4, 1386 Asker
66 78 94 97 (p)/ 66 75 40 41 (a)/ 930 43 659
ingvildtv@venstre.no

Erling Bergsaker
Brusetvn. 69, 1395 Hvalstad
66 98 13 81(p)/ 22 51 89 40 (a)
bergsake@online.no

Terje Stamer Wahl
Hønseveien 81, 1384 Asker
66 90 57 76 (p)/ 22 95 94 28 (a)/ 414 550 67
stamer@sensewave.no

Vararepresentanter:
1. Marit Meyer
Åmotlia 11, 1389 Heggedal
66 90 55 28 (p)/ 22 24 51 06 (a)/ 932 00 486
maritmeyer@venstre.no

2. Eldfrid Hovden
Grønsundåsen 60, 1394 Nesbru
66 84 93 90(p)/ 901 63 417
eldfrid@c2i.net

3. Jonas Vevatne
Åmotlia 11, 1389 Heggedal
66 90 55 28 (p)/ 913 63 943/ 22 85 7 51(fa)
jv@cicero.no

4. Jan M. Vevatne
Ringvn. 4, 1384 Asker
66 78 94 97 (p)/ 22 40 24 12 (a)/ 977 78 560
janv@venstre.no

5. Jan Halvor Harsem
Postboks 58, 1371 Asker
66 79 57 57(p)/ 918 68 659/ 66 79 57 36 (f)
jan.halvor.harsem@online.no

6. Per Erik Skjelbred
Daletoppen 8, 1387 Asker
66 90 16 65 (p)/ 932 98 252
peres@venstre.no

Bærum
* Bærum Venstres hjemmeside

Astrid Ramnefjell
Voll Terrasse 58, 1358 Jar
67 14 66 15(p)/ 938 62 943/ 67 81 77 70(a)
astrid.ramnefjell@baerum.kommune.no

Jens-Kristian Borgan
Solbergbekken 84, 1337 Sandvika
67 56 46 50 (p)
jkb@ssb.no

Halfdan Hegtun
Almelien 31, 1358 Jar
67 14 22 60 (p/f)

Vararepresentanter:
1. Ole Andreas Lilloe-Olsen
Bakerovnsberget 26, 1353 Bærums Verk
67 80 07 03 (p)/ 67 56 14 27 (f)

2. Hulda Tronstad Nydal
Eikskollen 3F, 1361 Østerås
67 15 69 79 (p)/ 23 46 19 58 (a)/ 992 61 816
hulda.tronstad@nydal.net

3. Turid Dahlman
Nordvn. 9, 1358 Jar
67 14 61 01 (p)/ 917 82 610/ 67 83 23 00 (a)
tube-dah@online.no

4. Inger Catrine Bangum
Fossumhavene 40, 1359 Eiksmarka
67 14 13 85 (p)/ 22 24 87 48 (a)

5. Bjørn Krogsrud
Riskegrenda 6, 1352 Kolsås
67 13 25 97 (p)/ 22 19 92 00 (a)/ 415 34 351
krogsru@online.no

6. Jan Magnus Lindin
Kolsbergv. 6, 1352 Kolsås
970 99 541
jan@venstre.no

Fet
* Fet Venstres hjemmeside

Håkon Libak
Nedrumvn 63, 1900 Fetsund
63 88 03 94(p/f)
libak@online.no

Vararepresentanter:
1. Knut Hauge
Hellesvingen 9, 1900 Fetsund
63 88 00 09 (p)

2. Hanne Kristin Libak
Hovinlia 8, 1900 Fetsund
414 74 971

Frogn
* Frogn Venstres hjemmeside

Tom Christian Holtnæs
Belsjø Terrasse 13, 1440 Drøbak
64 93 51 61(p)/ 909 87 638/ 23 16 94 61(a)/ 22 61 10 30(f)
t.c.holtnaes@holger.no

Liv H. Hagberg Jacobsen
Løkkedalsvn. 17A, 1440 Drøbak
64 93 03 50(p)/ 951 38 201/ 64 93 45 87 (f)
details@online.no

Anniken Holtnæs
Tamburbakken 18, 1440 Drøbak
64 98 90 86 (p)/ 917 59 006
anni-ho@frisurf.no

Vararepresentanter:
1. Ivar Ruud Eide
Dyrløkkfaret 3, 1440 Drøbak
64 93 46 65(p)
iv-ru@online.no

2. Terje Johansen
Guliksbakken 8, 1440 Drøbak
64 93 11 13 (p)/ 930 63 661/ 64 93 53 71 (f)
terje@venstre.no

3. Erik Askautrud
Apalvn. 8, 1440 Drøbak
64 93 04 26(p)/ 913 48 180/ 23 00 32 14(a)/ 23 00 32 11(f)
askautrud@dlf.no

4. Jorunn Holter
Ellevn. 32, 1440 Drøbak
64 93 19 93(p/f)/ 90 65 75 92
joruho@hotmail.com

5. Helge G. Simonsen
Fyrvn. 12, 1440 Drøbak
64 93 14 09

6. Aase Winger
Seierstenv. 6, 1440 Drøbak
64 93 61 14

Hurdal
* Hurdal Venstres hjemmeside

Olaf Knai
2090 Hurdal
63 98 77 08(p)/ 63 98 70 47(f)
olaf-knai@c2i.net

Vararepresentanter:
1. Runar Bålsrud
2090 Hurdal
63 98 70 90
runar.baalsrud@c2i.net

2. Laila Berge
2090 Hurdal
63 98 77 13 (p)/ 934 33 439/ 975 95 560

Lørenskog
* Lørenskog Venstres hjemmeside

Trygve Hermansen
Kløverveien 49
1475 Finstadjordet
67 97 53 49(p)/ 67 92 67 20(a)/ 957 84 386
trygve.hermansen@hiak.no

Vararepresentanter:
1. Elin Tangen Skeide
Fjellveien 1c, 1470 Lørenskog
67 97 20 03 (p)/ 997 45 568
elin@venstre.no

2. Robert Skrolsvik
Olav Duunsv. 9d, 1472 Fjellhamar
67 90 68 78(p)
robert@skrolsvik.no

Nannestad
* Nannestad Venstres hjemmeside

Petter Gulbrandsen
Rådyrvn 35, 2030 Nannestad
63 99 32 34 (p)/ 915 31 113
petterg@start.no

Per Ragnar Lien
Rådyrvn. 14B, 2030 Nannestad
63 99 84 21(p)/ 63 99 75 95(a)
per-lien@online.no

Vararepresentanter:
1. Atle Viken
Fredbo, 2030 Nannestad
63 99 80 13 (p)/ 977 61 678

2. Marit Johansen
Cath. Guldbergsv. 25, 2034 Holter
63 99 32 20

3.Birgit S. Larsen
Mårv. 4, 2030 Nannestad
63 99 84 43
birsla@online.no

Nes
* Nes Venstres hjemmeside

Øystein Smidt
Møllerstua 1, 2150 Årnes
63 91 10 14 (p)
oystein@smidt.no

Vararepresentanter:
1. Ann Kristin Weng
Lundberg, 2150 Årnes
63 91 02 41(p)/ 970 47 107

2. Hans Østvold
Bevervn. 5B, 2150 Årnes
63 90 05 41(p)/ 414 35 433/ 22 24 28 25(a)/ 22 24 07 40(f)
ho@statsbygg.no

Nesodden
* Nesodden Venstres hjemmeside

Tormod Bjørnstad
Mossesvei 8, 1450 Nesoddtangen
66 91 01 52 (a)/ 906 82 926
tormod@nivaametoden.no

Vararepresentanter:
1. Wilhelm Berge dy
Flaskebekkveien 47, 1450 Nesoddtangen
66 91 98 52 / 928 24 811
berge@venstre.no

2. Anne Berit Smørås
Hasle Gård, 1450 Nesoddtangen
66 91 05 11 (p)/ 918 56 955
smoeraas@hotmail.com

Nittedal
* Nittedal Venstres hjemmeside

Inge Solli
Heggev. 5B, 1481 Hagan
67 07 98 40(p)/ 934 79 522
insolli@online.no

John Ludvig Valen
Peer Gynts vei 39, 1482 Hagan
67 07 27 66 (p)/ 67 06 22 71(a)/ 408 79 812
john_ludvig@hotmail.com

Vararepresentanter:
1. Ingjerd Jahnsen Fjøsne
Østliv. 3, 1482 Nittedal
67 07 10 20(p)
ingjerd-jahnsen.fjosne@telenor.com

2. Leif-Åge Sørlie
Brennløkkvn. 28, 1484 Åneby
66 70 61 30
leif-age.sorlie@akerkverner.com

3. Maria E. Prestøe Coucheron
Kruttverkveien 24, 1482 Nittedal
928 46 711

4. Gunvor H. Støle Melsom
Fuglåsveien 69, 1488 Hakadal
67 07 57 80 (p)/ 67 07 55 61 (a)

Oppegård
* Oppegård Venstres hjemmeside

Inger Johanne Bjørnstad
Borgenveien 7C, 1410 Kolbotn
66 80 67 88(p)/ 416 63 770/22 87 62 00(a)
inger.bjornstad@giek.no

Else Heftye
Sætreskogvn. 5, 1415 Oppegård
66 99 31 17 (p)

Vararepresentanter:
1. Jørn Andreas Arnesen
Knausen 14, 1414 Trollåsen
66 80 84 31 (p)
jarnesen@online.no

2. Egil Wenger
Aresv. 4, 1413 Tårnåsen
66 80 27 89 (p)
egil@wenger.no

3. Ada Røtnes
Nordåskollen 71,1415 Oppegård
66 80 21 57 (p)

Skedsmo
* Skedsmo Venstres hjemmeside

Anne Line Gudbjørgsrud
Ullereng gård, Bøhlerveien, 2015 Leirsund
63 87 39 75(p)/ 63 89 01 00/ 470 12 192(m)
annelg@skedsmo.kommune.no

Vararepresentanter:
1. Tom Klemetsen

2. Oddveig Thoresen
Bjørnsonsgt. 3, 2003 Lillestrøm

Ski
* Ski Venstres hjemmeside

Lisbeth Bøler
Kirkev. 12b, 1400 Ski
64 85 2715(p)/ 64 85 88 92(a)/ 920 62 444
lisbeth@venstre.no

Geir Hammer
Smedrudvn. 2d, 1405 Langhus
979 76 350
gei-ham@frisurf.no

Vararepresentanter:
1. Lars Anders Glad
Fiskestien 16, 140 Siggerud
64 85 14 11 (p)/ 995 81 183
lglad@online.no

2. Eva Bjerkhol Havro
Jordbærstien 7, 1405 Langhus
64 86 70 66 (p)
ethavro@online.no

3. Jo André Aakvik
Ellingsrudv. 43, 1400 Ski
64 85 07 72 (p)

4. Arne Gunnar Havnås
Kristiansv. 5, 1404 Siggerud
64 86 92 19 (p)

Ullensaker
* Ullensaker Venstres hjemmeside

Roger Axelsson
Olstadmoen 20, 2040 Kløfta
63 98 10 92 (p)/ 917 23 150
roger@venstre.no

Vararepresentanter:
1. Celine Kronen Mowinckel
Trondhjemsv. 82b, 2050 Jessheim
952 62 914
celine@venstre.no

2. Harry Steen
Tiurkroken 13a, 2050 Jessheim
63 97 32 31 (p)/ 452 53 980/ 952 30 180 (m)
steharry@online.no

Vestby
* Vestby Venstres hjemmeside

Jon Stubberud
Sonsledet 1, 1555 Son
64 95 88 82 (P)/ 64 95 89 89 (a)/ 917 36 969
jonstubb@online.no

Vararepresentanter:
1. Stig Breistein
Løkkev. 18, 1555 Son
64 95 73 38 (p)/ 909 247 67
stig@venstre.no

2. Claudia Wuhrmann
Fjellstadbk. 14, 1555 Son
64 95 77 46 (p)

3. Kari-Anne Slettjord
Fjellstadbk. 20, 1555 Son
64 95 78 54 (p)

4. Ivar Gudmundsen
Fjellstadbk. 20, 1555 Son
64 95 78 54 (p)

Ås
Jorunn Nakken
Brattbakken 1, 1430 Ås
22 24 77 71(a)/ 906 28 225
jorunn.nakken@ufd.dep.no

Ivar M. Sæveraas
Furuvn. 6b, 1430 Ås
64 94 19 20(p)/ 994 39 888/ 22 95 92 82(a)
ims@nve.no

Vararepresentanter:
1. Trine Hvoslef-Eide
Kilehagen 6, 1430 Ås
64 94 01 50 (p)/ 64 94 78 30 (a)/ 934 33 775
trine.hvoslef-eide@umb.no

2. Annett Michelsen
Haugerudvn. 4, 1430 Ås
64 94 33 13

3. Finn Anders Borgen
Lyngvn. 18A, 1430 Ås
64 94 33 03

4. Olav Haugdahl
Høgskolev. 23, 1430 Ås
64 94 26 17

5. Olav R. Skage
Høgskolevegen 44, N-1430 Ås
64 94 49 80
orskage@online.no

**OBS! Denne artikkelen ble første gang publisert for 16 år siden.**